Vážení rodiče, zde máte možnost zúčastnit se online webináře Děti a rizika sociálních sítí a lépe tak rozumět, kde se vaše děti mohou na počítači pohybovat nebo co jim může hrozit.

Realizační tým projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání v ORP Pardubice II, CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0009702, si Vás dovoluje pozvat na vzdělávací webinář: Děti a rizika sociálních sítí – jak mít alespoň částečnou kontrolu nad pohybem dětí na internetu

Webinář je určen rodičům.

Cíl a předmět vzdělávání: Představíme jednotlivé soc. sítě, jak fungují. Rozebereme si pozitivní i negativní stránky. Ukážeme si, jak na rodičovskou kontrolu a jak zajistit bezpečnější pohyb dětí na internetu.

Termín: 7. prosince 2020, od 17:00-19:00 hodin

Lektor: Josefína Knollová (organizace Zvol si info)

Anotace: Sociální sítě se staly v posledních letech nedílnou součástí našich životů, ale i životů našich dětí. Fungují jako skvělé nástroje pro komunikaci, sdílení obsahu, získávání informací nebo jen jako zdroj zábavy. U dětí ale mohou fungovat i jako nebezpečný prostor nejen pro šikanu. Přestože je používáme takřka každý den, občas je těžké se v nich vyznat. Vyvíjejí se enormní rychlostí a obsah i popularita influencerů se mění každým dnem.

V našem webináři si jednotlivé sociální sítě představíme, společně se pobavíme se o konkrétních principech, jak fungují a rozebereme jejich pozitivní, ale i negativní stránky. Obohatíme váš slovník o jednotlivé pojmy, které se se sociálními sítěmi pojí jako je např. sharenting, digitální stopa nebo FOMO efekt. Ukážeme si příklady špatné praxe a rozebereme tipy, jak na rodičovskou kontrolu a jak pobyt dětí na sítích udělat co nejbezpečnější. Dostaneme se i k závislosti na digitálním světě, jak náš čas s digitálními technologiemi korigovat a jak o tom všem mluvit s dětmi.

Prosíme o rozšíření této nabídky mezi rodiče.

Náklady vzdělávacího webináře jsou hrazené z rozpočtu projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání v ORP Pardubice II.

Pokud Vás nabídka zaujala, prosím o zpětnou vazbu na varakova.map@mmp.cz 

Potvrzení o účasti Vám zpětně zašleme na e-mail

Všem přihlášeným účastníkům budou zaslány podrobnosti ohledně aplikace MS Teams, ve které se bude webinář odehrávat.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Kateřina Vařáková
koordinátor čtenářské a matematické gramotnosti, odborný garant pro inkluzi a rovné příležitosti

mobil: 702 044 681

Místní akční plán rozvoje vzdělávání v ORP Pardubice IICZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0009702

Magistrát města Pardubic

www.pardubice.eu