Webinář je určen žákům 6. – 7. ročníku ZŠ (1. – 2. ročníku osmiletého gymnázia) sídlící ve správním obvodu obce s rozšířenou působností Pardubice.

Cíl a předmět vzdělávání: Odhalování nečekané souvislosti v přírodních vědách se zaměřením na učivo základní školy. Snahou bude ukázat, že věda může být zábavná i užitečná.

Termín: každou středu, v čase 16:30-18:00 hod., od dubna – do července 2021

Lektor: Ing. Ondřej Hudeček

UPOZORNĚNÍ – Počet účastníků je omezený – kapacita max. 15 žáků.
Kroužek je určen pouze pro žáky z ORP Pardubice (na konci příspěvku jsme vypsali obce ze spádového obvodu ORP Pardubice)

Kroužek bude probíhat online v aplikaci MS Teams.

Hlaste se na: varakova.map@mmp.cz

Na co se můžete těšit?

Zábavnou formou vám pomůžeme pochopit látku z fyziky a chemie, kterou probíráte ve škole. Společně si ji vyzkoušíme na pokusech, které si následně vysvětlíme, řekneme si, jak ve skutečnosti fungují a na čem jsou založeny.
Víte, k čemu je vlastně dobré rozumět, jak funguje vesmír? A opravdu jsme schopni na základě našich všedních zkušeností i znalostí nabytých ve škole předpovědět, jak dopadnou ty nejzákladnější fyzikální a chemické experimenty?
Zkusme si to. Když třeba foukneme do kuličky položené v hrdle PET lahve, kulička se nebude pohybovat dovnitř po směru foukání, ale přesně proti němu. Jeden litr vody o teplotě 20 °C má jinou hmotnost než jeden litr vody o teplotě 40 °C. Čekali byste to?

Chcete vědět více?
V průběhu několika lekcí se posluchači naučí nejenom znát základní fyzikální a chemické zákony, ale i rozumět jim a jejich výsledky aplikovat do praxe. Krom základních zákonů si ukážeme i několik fascinujících jevů, které se spíše podobají kouzlům (jak tři tmy vytvoří světlo, jak vzduchem v místnosti zapálit vatu, vodu, která sama teče nahoru). Ukážeme si, že náš vesmír je mnohem zajímavější a zábavnější, než se zdá, a rozumět fyzice je mnohem snazší, než bychom čekali.
Po absolvování alespoň 80% lekcí tohoto kroužku od nás obdržíte certifikát a malý dáreček
.
Účastníkem kroužku může být žák, který je žákem 6. – 7. třídy jakékoli základní školy či osmiletého gymnázia (1 .- 2. ročníku) sídlící ve správním obvodu obce s rozšířenou působností Pardubice.
Do správního obvodu spadají tyto obce: Barchov, Bezděkov, Borek, Bukovina nad Labem, Bukovka, Časy, Čeperka, Čepí, Černá u Bohdanče, Dašice, Dolany, Dříteč, Dubany, Hrobice, Choteč, Chýšť, Jezbořice, Kasalice, Kostěnice, Křičeň, Kunětice, Lány u Dašic, Lázně Bohdaneč, Libišany, Malé Výkleky, Mikulovice, Moravany, Němčice, Neratov, Opatovice nad Labem, Ostřešany, Pardubice, Plch, Podůlšany, Pravy, Ráby, Rohovládova Bělá, Rohoznice, Rokytno, Rybitví, Sezemice, Slepotice, Spojil, Srch, Srnojedy, Staré Hradiště, Staré Jesenčany, Staré Ždánice, Starý Mateřov, Stéblová, Třebosice, Úhřetická Lhota, Újezd u Sezemic, Vlčí Habřina, Voleč, Živanice.

Náklady online kroužku jsou hrazené z rozpočtu projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání v ORP Pardubice II, CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0009702.