1. místo v soutěži Energie Budoucnosti

Finále soutěže základních a středních škol „Energie budoucnosti“ proběhlo 9. 1. 2018 v pátek na Fakultě elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice. Z naší školy se účastnilo celkem 9 žáků z osmých a devátých tříd. A za střední školy asi 25 studentů převážně ze SPŠE. Nejdříve probíhala přednáška, převážně rekapitulace informací z předchozí prezentace u nás na škole. Poté jsme mohli klást dotazy o tom, co nás zajímá nebo co nám nebylo jasné. Pak už přišlo na řadu psaní samotného testu s 25 otázkami. Test byl hlavně zaměřen na informace z prezentace, ale byly zde i dotazy ze základního vzdělání. Po napsání jsme měli možnost si jít prohlédnout elektromobil BMW I3. Poté už jsme jenom nedočkavě čekali na vyhlášení výsledků. Nakonec po piškvorkovém utkání kvůli shodným výsledkům o druhé a třetí místo, získali cenu dva mladíci ze SPŠE, ale všichni jsme si mysleli, že je to první a druhé místo, takže bylo hodně nečekané, když nám oznámili, že první místo ještě není vyhlášeno a ještě větším překvapením bylo když vyhlásili mé jméno. Vyhrála jsem elektrokoloběžku. Váží skoro 16 kg, takže mi ji po skončení organizátoři pomohli odvézt domů. Ještě jsem elektrokoloběžku nevyzkoušela, ale doufám, že až na to bude vhodné počasí tak ji vyzkouším.