Basketbalová liga škol

Žáci čtvrtého a pátého ročníku se 19. dubna 2024 zúčastnili druhého kola basketbalové soutěže liga škol. Turnaj se konal v basketbalové hale na Dukle. Naši žáci hráli skvěle, neprohráli jediný zápas a odnesli si pohár za první místo. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Astronomická olympiáda

V krajském kole astronomické olympiády byli naši žáci mimořádně úspěšní.

Kategorie EF (8. – 9. třídy)
1. místo: Matěj Dudek – postup do republikového finále!
4. místo: Ivo Papoušek
Umístění dalších žáků naleznete zde.

Kategorie GH (7. – 8. třídy)
2. místo: Adam Martiník
6. místo: Matěj Kopecký

Matematická olympiáda

V okresním kole soutěže kategorie Z6 (6. třídy) se z našich žáků nejlépe umístili:

Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR

Ve čtvrtek 21. března proběhlo v ABC Klubu Na Olšinkách slavnostní vyhlášení regionálního kola soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR, kde naše škola dosáhla vynikajících výsledků. Tato soutěž probíhá ve čtyřech kategoriích.

V kategorii Nejlepší projekt, ve které soutěžili třídní kolektivy, získali 2. místo žáci 8.A s projektem Molekulární gastronomie aneb molekuly v hrnci. O úspěch se zasloužili především Adéla Cempírková, Stela Plíhalová, Anežka Tenglová, Eliška Sedláčková a David Kácovský.

Velký úspěch jsme zaznamenali i v hlavní soutěžní kategorii, v kategorii jednotlivců. V této kategorii se regionálního kola v letošním roce zúčastnilo 490 žáků z pěti krajů. Nejlepším mladým chemikem regionálního kola se stal Matyáš Kořínek ze třídy 9.A, na 3. místě se umístila Běla Rathouská z 9.A a na 4. místě David Martiník z 9.A. Žáci Matyáš Kořínek, Běla Rathouská, David Martiník postupují do celostátního finále, které se uskuteční 13. června 2024 v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice.

Na základě bodových zisků jak v soutěži jednotlivců, tak v projektech získala naše škola 1. místo v kategorii Nejlepší škola.
V kategorii Nejlepší učitel patří 1. místo Mgr. Monice Hrabánkové, která děti na soutěž připravovala.

Podrobnosti o soutěži se můžete dočíst v Závěrečné zprávě, nebo se podívat na televizní reportáž z projektového dne, či ze slavnostního vyhlášení výsledků, případně si vyslechnout reportáž Českého rozhlasu Pardubice.

Všem soutěžícím blahopřejeme k dosaženým výsledkům, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a postupujícím přejeme hodně úspěchů v celostátním kole!

Liga škol

Liga škol

Žáci z druhých a třetích ročníků se zúčastnili druhého kola basketbalové soutěže Liga škol. Turnaj se opět pořádal v basketbalové hale na Dukle. Naši žáci nenašli přemožitele a se součtem minulých vítězství si odnesli pohár za 1. místo. Všem dětem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy!

Geologická olympiáda

V pondělí 8.4.2024 proběhlo v prostorách Východočeského muzea krajské kolo Geologické olympiády. Naši školu reprezentovala Lucie Jedličková z 9.A, která získala nádherné 2. místo.  Účastníci krajského kola byli prověřováni z teoretických znalosti mineralogie a geologie a poznávání neživých přírodnin (minerálů, hornin i zkamenělin). Lucie se také počtem získaných bodů stala úspěšnou řešitelkou soutěže a postupuje do celostátního kola, které proběhne 7.  – 10. května na Střední průmyslové škole kamenické a sochařské v Hořicích v Podkrkonoší. Gratulujeme k úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalším kole!