Za savci do Zoo Praha

V průběhu května se žáci 8. ročníku vydali v rámci výuky přírodopisu na exkurzi do Zoo Praha. Třída 8. C navštívila zoologickou zahradu 20. května, zatímco žáci tříd 8. A a 8. B se na cestu za poznáním vydali 28. května.

Cílem exkurze bylo prohloubit znalosti o vybraných skupinách savců a propojit teoretické poznatky z hodin přírodopisu s přímým pozorováním zvířat. Žáci procházeli areálem podle předem připravené trasy, během níž plnili úkoly v pracovních listech a pozorovali jednotlivé druhy savců v jejich expozicích. Zaměřovali se na jejich charakteristické znaky, způsob života, prostředí, ve kterém žijí, i zajímavosti související s jejich chováním.

Kromě vzdělávací části si všichni užili také čas na samostatnou prohlídku zoologické zahrady. Velký zájem vzbudily zejména expozice šelem, slonů, goril a dalších atraktivních druhů. Celý den navíc provázelo krásné slunečné počasí, které přispělo k příjemné atmosféře a dobré náladě všech účastníků.