5 jazyků na pódiu Letos dne 4. 12. 2018 se konal už pátý ročník soutěže s názvem „5 jazyků na pódiu“. Tuto jazykovou soutěž pořádá Gymnázium Dr. Emila Holuba v Holicích. Žáci si vybírají z 5 světových jazyků: angličtiny, němčiny, francouzštiny, španělštiny a ruštiny. Soutěžící si volí, zda budou v daném jazyce zpívat, nebo ohromí slovem mluveným. Každé vystoupení musí splnit několik kritérií, včetně časového limitu, který nesmí překročit 3 minuty, což může být vcelku obtížné. V letošním roce se dostavilo kolem 200 soutěžících z 24 škol, což byl doposud rekordní počet. Tentokrát se této krásné akce zúčastnily i žákyně naší školy! Oslnit porotu mluveným slovem, konkrétně vlastní verzí Jeníčka a Mařenky, se pokusily žákyně 9. A třídy. Jmenovitě to byly Adéla Černá, Věra Málková a Veronika Kopecká. Hru, která byla pojata jako moderní pohled na život mladých lidí současnosti, si napsala děvčata sama a dle mého názoru si vedla skvěle! Sice se děvčata neumístila, ale mohou být rozhodně spokojena! Navíc, v konkurenci vskutku úctyhodné – jen v této kategorii se utkalo 24 soutěžních vystoupení! Takže – WELL DONE, GIRLS! Mgr. Gabriela Sochorová