Rozhovory s vítězkou a nejlepší učitelkou regionálního kola soutěže

Výsledky

V úterý 5.5. a ve středu 6.5. proběhlo předání cen z regionálního kola soutěže ,,Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR“ poté, co bylo slavnostní vyhlášení, které mělo proběhnout v březnu v ABC Klubu Na Olšinkách, z důvodu opatření vydaných vládou zrušeno.
Tato soutěž probíhá ve čtyřech kategoriích.
V kategorii ,,Nejlepší projekt“, ve které soutěží třídní kolektivy, získali 2. místo žáci 8.C s projektem Chemik detektivem.
Velký úspěch jsme zaznamenali i v hlavní soutěžní kategorii „Soutěži jednotlivců“. V této kategorii se regionálního kola v letošním roce zúčastnilo 441 žáků z pěti krajů – Pardubického, Královéhradeckého, Středočeského, Libereckého a Kraje Vysočina.
Nejlepším mladým chemikem se stala žákyně naší školy Markéta Poláčková ze třídy 9.A.
Skvělých výsledků dosáhli i další soutěžící. Barbora Janáčková z 9.A obsadila 6. místo, Agáta Martínková ze stejné třídy 12. místo.
Pro Markétu a Báru
by v jiných letech soutěž ještě neskončila. Postoupili totiž do celostátního finále, které se každoročně koná v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. Celostátní finále 9.6. 2020 bylo bohužel z důvodu pandemie koronaviru zrušeno. Což nás mrzí o to víc, že jsme tam měli mít 2 zástupkyně.
Snad budou útěchou ceny, které si soutěžící odnesli. Kromě diplomů a pohárů za zmínku určitě stojí tablet, extérní disk, flash disky, přenosná chemická laboratoř, exkurze do společnosti SYNTHESIA a mnoho dalších.
Na základě bodových zisků jak v soutěži jednotlivců, tak v projektech získala naše škola
1. místo v kategorii „Nejlepší škola“ .
V kategorii „Nejlepší učitel“ patřilo 1. místo Mgr. Monice Hrabánkové, která děti na soutěž připravovala.
Všem soutěžícím blahopřejeme k dosaženým výsledkům, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a oceňujeme úsilí, které přípravě věnovali.