Krajského kola Astronomické olympiády se v celé České republice zúčastnilo v kategorii GH na 3.500 žáků a studentů víceletých gymnázií, v kategorii EF dalších více než 2.000 soutěžících. Ze zmíněných cca 5.500 účastníků postoupilo do republikového finále pouze 50 nejúspěšnějších, tedy méně než 1%, 25 v každé kategorii. Už samotný postup do republikového finále tak představuje velký úspěch.

Mezi padesátkou nejúspěšnějších, tedy v onom méně než 1% soutěžících, letos ve finále soutěžili i tři žáci naší školy. V kategorii GH Šimon Dušek ze 6.A a Adam Martiník ze 7.A. V kategorii EF Matěj Dudek z 9.A, jenž v letošním roce postoupil do republikového finále této soutěže již potřetí za sebou.

Finále se uskutečnilo v pátek 23. května v Praze. Mladší žáci změřili své síly na Štefánikově hvězdárně na rozkvetlém Petříně, žáci starší v univerzitním Kampusu Hybernská na Starém Městě. Naši soutěžící se mezi nimi rozhodně neztratili. Nejlepšího umístění dosáhl Adam Martiník, jenž se v náročné konkurenci probojoval na skvělé 10. místo. Prokázal tak, že výuka na naší škole má vysokou úroveň, která nijak nezaostává za úrovní víceletých gymnázií.

Blahopřejeme našim žákům ke skvělému úspěchu!

Reportáž z finálového klání na astronomickém serveru Astro.cz si můžete přečíst zde: Poslední finále 22. ročníku Astronomické olympiády | Ostatní | Články | Astronomický informační server astro.cz